Новости

vyvod-eksperta
16Ноябрь

В яких випадках висновку експерта достатньо для визнання особи недієздатною

За  положеннями частини першої статті 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Одразу звернемо увагу, що Верховний Суд в Постанові...

Подробнее
obmen-pai-na-pai
14Ноябрь

Обмін «пай на пай» можливий лише у визначених законом випадках

В світлі продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення власники таких ділянок продовжують шукати шляхи його обходу, а Верховний суд – формувати свою позицію щодо законності операцій з землями сільськогосподарського призначення. Так, в Постанові від 12 жовтня 2016 року №...

Подробнее
all-progress-takes-place-outside-the-comfort-zone-1
08Ноябрь

Чи буде закріплено інститут медіації в Україні на законодавчому рівні?

Практика досудового врегулювання спору активно використовується в країнах Європи, США, Австралії та інших. Українські спеціалісти також давно говорять про ефективність застосування такого способу вирішення конфліктів як залучення незалежного експерта з метою винайдення компромісного рішення між сторонами. Законопроекти «Про медіацію» неодноразово...

Подробнее
all-progress-takes-place-outside-the-comfort-zone
01Ноябрь

В яких випадках банк може отримати право власності на предмет іпотеки без торгів

Закон України «Про іпотеку» регламентує питання звернення стягнення на предмет іпотеки. Найчастіше у разі порушення зобов’язань боржником банки йдуть шляхом судового захисту своїх прав та звертають стягнення на предмет іпотеки з правом продажу його третім особам. Раніше суди місцевої та...

Подробнее
pravo-vlasnosti-na-zemelnu-dilyanku-za-nor
31Октябрь

Чому треба оформити право власності на земельну ділянку за нормами ЗК України?

Верховний суд України Постановою від 5 жовтня 2016 р. у справі № 6-2329цс16 (https://ligazakon.net/document/view/VS160899?q=6-2329%D1%86%D1%8116, http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61942656# ) ще раз нагадав, що офрмлене право постійного користування земельною ділянкою, оформлене відповідним актом, не може входити до складу спадщини. Згідно з частиною 1 статті 92...

Подробнее